Дитина боїться темряви і не може заснути? В окремій статті написали 7 порад, які допоможуть вирішити цю проблему.
Одне з рішень – купити дитячу іграшку-нічник, яка допоможе спати зі світлом та не бояться темряви. Це дуже зручно для батьків. Не заважає спати дитині і видно все довкола. Якщо дитина захворіла і потрібно часто міряти температуру, не розбудіть її яскравим світлом або яскравим ліхтарем телефону. Легко перевірити прихована дитина чи ні.

Види нічників діляться за такими критеріями:

- тип нічника, розташування у кімнаті;
- тип живлення;
- матеріал;
- наявність функцій;
- зовнішній вигляд, образ нічника.

Типи нічників:

1. Настінний.
Кріпитися на стіну. Підключається до мережі до розетки.
2. Люстра.
Світильник на стелі. На вимикачі регулюється яскравість лампи (з димером).
3. Настільний.
Переносний світильник або бра до дитячої спальні. Ставиться на стіл або будь-яку іншу рівну поверхню. Працює на батарейках або від мережі.
4. Нічник-іграшка.
Існує кілька варіантів іграшок: Іграшка-прищіпка на дитяче ліжечко, м'яка іграшка-нічник, підвіски або мобілі, що світяться.
М'які іграшки нічники зручні тим, що дитина може грати як зі звичайною м'якою іграшкою, обіймати і засипати в обійми з нею.
М'які іграшки-нічники з очима, що світяться:

Свєтик 1, Свєтик 2, Свєтик 3, Свєтик 4, Свєтик 5

5. Нічник-годинник.
Настільний годинник з функцією нічника. Зручно дивитися час та регулювати освітлення на одному пристрої. У таких нічниках є usb-роз'єм для флешки і колонка, щоб включати заспокійливу музику або казки.
6. Проектор. Проектує на стелю та стіни зоряне небо, малюнки, фігурки. Обертається і створює приємну атмосферу для дитини.

Живлення дитячих світильників-нічників.

1. Від батарейок, акумуляторів. Бездротові нічники зручно переставляти. Не мають дротів, які можуть заважати. Іграшки-нічники
2. Від мережі. Нічник підключається до розетки. Працює безперервно. Зазвичай це настінні світильники або нічники-люстри.

Матеріали нічників.

1. Дерев'яні. Вони легкі та недорогі. Своїм виглядом надають затишку кімнаті. Легко вписуються в інтер'єр. Екологічність матеріалу якщо дерево не покрили фарбою. Також зустрічаються нічники з фанери.

2. Силіконові. Світло виходить м'яким, не має відблисків, не сліпить очі. Світильник м'який і приємний на дотик. Лампа не нагрівається, дитина не обпалиться. Силікон не викликає алергії.

Наявність функцій.

1. 3Д. Проектори проектують зображення у кімнаті. Дитина спостерігає за тим, що відбувається, змінюється. І швидко засинає.
2. Наявність колонки, музики. Дозволяють включати спокійну музику. Або мають свою вбудовану або USB-порт для флешки. У деяких світильниках замість музики вмикається білий шум.
3. Датчик руху. Включається як тільки ви зайшли в кімнату або дитина встала з ліжка.
4. Пульт керування. За допомогою пульта регулюється яскравість освітлення світильника.
5. Таймер, годинник. Таймер вимикає світильник через вказаний час.
6. Зволожувач повітря. Поєднаний пристрій для зволоження повітря в кімнаті та нічника для дитини.

Зовнішній вигляд, образи світильників.

Дитячі нічники найчастіше роблять у вигляді тварин: зайчиків, одноріжок, черепашок, котиків, ведмедиків та інших.
І ви зможете знайти нічник для вашої дитини, яку захочете. Якщо такого не буде, ви завжди можете зробити нічник своїми руками з дерева. І розмалювати його разом із малюком.